NA CHVÍLI ZDRAVOTNÍ SESTŘIČKOU

ledna 13, 2017

Pro ty, co se těšili, že to bude něco se sexuálním podtextem, tak ty teď zklamu. Nebudu Vám tu popisovat nějaké milostné hrátky v sexistickém oblečku, ba naopak tu popíši reálnou práci sestřičky, i když ne zas tak úplnou.
Povyprávím Vám tu zkušenost a zážitek z mého života co se odehrál včera. Pro mě to bylo něco nového a i když to pro někoho, kdo pracuje v této branži, je běžné, tak já jsem to zkusila poprvé a určitě ne naposledy. Prostě se cítíte trochu jinak.
A tady je můj příběh, jak jsem se stala na chvíli zdravotní sestřičkou.

Co ještě nevíte a co jsem tu ještě nepsala je, že pracuji na jedné stomatologické klinice (pro méně zdatné - zubní klinice). Jsem na pozici recepční, takže s pacienty přijdu do styku a myslím, že někdy až nezdravě moc. A moje náplň práce? Telefonáty, objednávky, obvolávání pacientů, vyřizování korespondence, dělání rentgenů a práce s kartami. Takže i některé činnosti co dělají sestřičky.
Tentokrát to však byla jiná práce. Tentokrát jsem šla dělat sestřičku k doktorce do ordinace a bylo to něco nového.

Občas se nám prostě stane, že sestřička potřebuje odejít dříve nebo jí je špatně a pokud se nesežene náhrada v podobě jiné sestřičky, tak přichází na řadu jedna z recepčních.
Dosud to vždycky byla kolegyně, ale včera jsem poprvé dostala šanci i já.

pracovní fotka (zdroj)

V kalendáři jsme měli objednané samé preventivní prohlídky, takže nic složitého, ale náramně jsem si to užila.
Vypisovala jsem karty, zapisovala zubní kříž, asistovala u křesla, dělala rentgeny, asistovala jsem při sanaci a nejvíc jsem si užívala volání pacientů do ordinace, jelikož to, ani nevím proč, se mi u sestřiček líbilo už když jsem byla malá. Holt se přitom cítíte důležitě.

A co mi ještě zvedalo sebevědomí bylo oslovení sestřičko. Sice toto oslovení slýchám i na recepci, ale tohle bylo něco jiného, takového povznášejícího. Ano, myslím, že to bylo tím, že normálně dělám něco jiného a tohle bylo výjimečně, ale mě to bavilo a hlavně jsem se naučila i nové věci, které jsem předtím nevěděla. Vyzkoušela jsem si to, jaké to je a co se musí všechno dělat v ordinaci, když sedíte na recepci a nevidíte dovnitř.
Když bych to dělala každý den, asi by mě to nebavilo tolik a nebyla bych z toho tak nadšená, ale takhle jednou za čas to je fajn a chtěla bych si to ještě párkrát vyzkoušet, což si myslím, že se mi splní.

Teď jenom trochu mimo téma, ale zdravotnictví se to týká. Původně jsem studovala vysokou školu v oboru ekonomie, ale tahle práce mi ukázala, že to není nic pro mě. A tak jsem se rozhodla, že jdu do zdravotnictví. Sice jsem původně chtěla na jiné obory a pořád jsem to měnila, ale teď je pro mě prioritní se dostat na 1. lékařskou fakultu na UK, což doufám, že se mi splní. Obor se však netýká stomatologie, což jsem původně chtěla. Další dvě přihlášky už mám na obory, které by mě bavily, ale jen jeden z nich se okrajově týká zdravotnictví.
Jen jsem Vám chtěla ukázat, že život a hlavně jeho směr můžete změnit kdykoliv a mě ho změnila práce. Je to takové aneb jak se dostat od ekonomiky ke zdravotnictví.
S láskou 
  Linda 

14 komentářů:

 1. To zní jako super zkušenost. Jednou jsem měla praxe ve stomatologickém centru, měla jsem dělat sestřičku, ale spíš jsem se tam tak jako pletla. :D Ale bylo to fajn.

  A přeji hodně úspěchu se školou! :)

  www.fakynn.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to nevadí, aspoň jsi viděla jak to všechno chodí a můžeš o tom vyprávět. Děkuji, uvidíme jak to zvládnu :)

   Vymazat
 2. Máš fajn zkušenost :-) Myslím, že v životě by se mělo vyzkoušet co nejvíc věcí, aby pak člověk věděl o čem co je a co ho pak bude naplňovat a bavit v životě dělat :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně toho názoru jsem taky, zkusit by se toho mělo co nejvíce za život :)

   Vymazat
 3. Sama som zdravotná sestra, takže viem ťa pochopiť. A hlavne ten pocit, keď niekomu pomôžeš a ty vidíš jeho úsmev je najlepší. Drž sa a len tak ďalej!

  Jaji
  www.jajibloguje.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda. A je to pravda, hned je pak člověk na sebe pyšný a šťastný. Díky :)

   Vymazat
 4. Super zkušenost a dobrá příležitost, že jsi si to mohla takhle vyzkoušet :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem za to ráda a náležitě jsem si to užila :)

   Vymazat
 5. Máš za sebou skvelú skúsenosť :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To teda a doufám, že ještě budu mít možnost si jí znovu zkusit :)

   Vymazat
 6. wau muselo to byť super :) obdivujem ťa, ja by som sa asi bála tej zodpovednosti a tak :)

  TheDaniellaBlog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Popravdě toho bylo docela dost co bylo na práci, ale zvládla jsem to a to je hlavní :)

   Vymazat
 7. Ja odjakživa neznášam zubárov a chodím to strašne nerada, ale hlavné je, že si si to ty užila!:)

  Giveaway o balíček produktov v hodnote 100€

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem si teda užila. Mě zubaři nevadí a vlastně ani nemůžou, jinak bych tam nemohla pracovat :)

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.