JAK JSEM SI HRÁLA NA PSÍ MÁMU

února 09, 2017

Se Sárou jsme nerozlučná dvojka. Už od první chvíle, co jsme se potkali, padli jsme si do oka. Miluji jí a udělala bych pro ní cokoliv. Ač existuje řada kritiků, to, co jsem jí udělala minulý týden, jsem prostě musela a věřte mi, kdyby to šlo udělat jinak, tak bych za to byla radši. Nechtěla jsem to udělat, ale bylo to pro její dobro. Doufám, že mi odpustí a bude všechno jako předtím.
Takže bylo čtvrteční ráno minulého týdne...

Nejprve než budu pokračovat, tak chci vysvětlit oč se jedná. Sára není moje tajná milenka, kterou bych opustila nebo jí zamordovala. Sára je můj pes a to, co jsem jí provedla, byla kastrace. Ano, někdo by mohl říct že jsem zlá, ale nejsem. Je to pro její dobro. A pro moje také, to můžu říct už teď.

Takže pokračujeme...
...a jako každé ráno nás se Sárou čekalo venčení a snídaně. Jí jsem ten den nic dát nemohla, takže jenom smutně škemrala u stolu a doufala, že něco spadne. Já jsem si dala jen malou snídani. Už od rána, ač jsem si to nechtěla přiznat, jsem byla nervózní a měla jsem stažený žaludek jako bych měla jít na popravu. Popravdě jsem byla nervózní i za Sáru, ta totiž ještě nevěděla co jí čeká.

Nebudu zabíhat do detailů. Celá operace proběhla v pořádku. Před operací jí dali uspávací injekci a nemůžu si pomoci, ale poprvé v životě jsem viděla to, jak by asi vypadal opilý pes. Po operaci se probírala vedle mě, takže neměla větší psychickou újmu z probouzení v cizím prostředí kotce.

Doma pospávala, ale v noci to začalo. Opravdu jsem netušila, že od čtvrteční noci do pondělního rána naspím asi tak 8 hodin a budu ráda za to, když si během dne někde v křesle nenápadně zdřímnu.

Sára spala ve stoje a když už si lehla, tak buď jsem jí tak dala a nebo ulehla z totálního vyčerpání. Chtěla jsem jít na veterinární kliniku, ale paní doktorka mi už v pátek řekla, že je to normální a bude to v pohodě, takže jsem čerpala z toho a z diskuzí přehnaně starostlivých páníčků na internetu.

To, že mám zvláštního psa, který je extrémně přecitlivělý a i z obyčejného stříhání, ať už srsti či drápků, dělá tragédii, to už jsem si zvykla, ale myslela jsem si, že po té kastraci bude spát a odpočívat a hlavně v klidu. Holt jsem se spletla a v mém životě musí být vždycky nějaký ten extrém. I pan doktor po prvních minutách viděl jaká je to citlivka.

Od pondělní noci jsme se vyspali lépe než předešlé dny a v úterý už to byla normální noc. A teď už je všechno jako dříve. Je i stejně potrhlá, mazlivá a je to prostě ona. Už na mě nekouká s unavenýma očima a nechutí do života. Už na mě kouká s tím lišáckým výrazem a chutí si hrát a zlobit. I s tím prokletým límcem už se sžila, takže teď bude o to horší si odvykat. Když jí ho sundám, kouká na mě se staženým ocasem a čeká až jí ho dám zpět, jelikož neví co má dělat. Jako kdyby to už pro ní bylo normální a ona se bez něj cítila nahá.


Zítra jdeme na kontrolu a potom už budeme fungovat jako předtím. Sára nebude s límcem vypadat jako lampička, budeme chodit na procházky a normálně se vyspíme jako dříve. Už se na to těším jako malá. Kdo nemá zvíře a vztah k nim, tak nepochopí. Kdo tu bude tvrdit, že si za to můžu sama, že jsem jí tam neměla dávat, tak nemá pravdu. Je to lepší už jen z hlediska prevence rakoviny a o to mi jde, aby tu se mnou byla co nejdéle.
S láskou 
  Linda

12 komentářů:

 1. Úplně si ji umím představit! My to takhle prožíváme s kočkama a teď taky řešíme dilema, jestli se do toho pustit s naší (trošku větší) fenkou. Ulevilo by se nám i jí, ale pořád ještě nevíme... jsem ráda,že je ta tvoje ale v pořádku a snad si brzy zvykne i že nemá límec :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že je hodně lidí co to takhle prožívá. Myslím, že byste do toho měli jít, je to super hlavně i ohledně té prevence rakoviny. To by se teda ulevilo, akorát je to finančně náročnější. Zvykla si a lítá už v pohodě bez něj :)

   Vymazat
 2. sweet dog:-)
  kiss
  body-and-hair-girl.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. Tak snad všechno bude pokračovat, tak jak má a je v pořádku :))
  Ejnets in Lisboa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc a pokračuje. Už je bez límce a je v pohodě :)

   Vymazat
 4. Ať jde vše už jak má a je v pořádku! :) Pamatuju si, jak jsme našeho kocourka dali kastrovat, taky vypadal po probuzení jako opilej, chudák malý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Už je v pořádku a bez límce funguje v pohodě. Je to na nic když je vidíš jak se probouzejí, ale hlavně že jsou v pořádku :)

   Vymazat
 5. Jééj, tak ten je rozkošný. Držím palce nech je všetko v poriadku :) xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Všechno je v pořádku a snad už to tak bude i dál :)

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.