BEKO FRESH FESTIVAL LIBEREC

května 28, 2018


Kdo je milovníkem dobrého jídla a pití, tak určitě ví, že o víkendu proběhl Beko Fresh Festival v Liberci. Ač je to pro mě celkem z ruky, tak jsem se na celodenní výlet vydala. A rozhodně jsem toho nelitovala! Plno skvělého jídla, pití, zábavy a opravdu našlápnutý program, kterému snad nic nechybělo. Pojďte se podívat jak to celé vypadalo a případně navštívit tuto akci v dalších dvou městech.

 • Kdy? 26.-27.5. 2018
 • Kde? Sportovní areál Vesec, Liberec
 • Co? Beko Fresh Festival

PRO ZAČÁTEK
Na festival jsem se chtěla podívat už minulý rok, ale nějak to neklaplo. Letos mi to připomněla reklama v televizi. Jen tak do větru jsem pronesla, že bychom mohli vyrazit. Přítel se na to chytil a po zvážení pro a proti jsem koupili lístky a vyrazili. 

Ano, třeba do Českých Budějovic, kde bude festival 9.-10.6.2018, bychom to měli blíže, ale jelikož je ten víkend i Blogerský festival, tak je jasné, která akce má přednost.
A tak jsme vybrali tu další nejbližší možnost a to Liberec. Po tom, co jsme viděli a zažili, plánujeme vyrazit i do Pardubic, kde je festival 16.-17.6.2018.

Lístky si buďto můžete koupit na místě, ale kdo se chce vyvarovat čekání ve frontě, tak si je pořiďte na stránkách festivalu. Jeden koupíte v předprodeji za 100 Kč.


BEKO FRESH FESTIVAL
Zahájení bylo v 10:00, ale my jsme na místo přijeli až v půl 2. Teda řeknu Vám, najít cestu do toho areálu byla kovbojka, ale nakonec díky pár hodným lidem, jsme se na místo dostali. Plusem bylo parkování zadarmo, takže když jste po chvíli hledání našli místo, tak jste mohli v klidu jít na akci.


Co Vám budu povídat, tolik jídla a pití na jednom místě, bylo pro mě jako ráj. Nejdříve jsme šli obhlédnout terén a nabídku. Jako první pití jsme ochutnali pravou tureckou kávu se špetkou kardamomu a byla to jedna báseň. Takže v nejbližší době kupuji džezvu, abych to mohla vyzkoušet i doma.

První ochutnané jídlo bylo ze Street Food Viet Nam a nemohlo to být nic jiného než smažené závitky. Ty byly mimochodem nejlepší, jaké jsem kdy jedla, takže jsem si pro ně došla ještě jednou.


Velký úspěch měl u nás stánek Coco Kingu. Mladý kokos není zas taková novinka, ale na efekt a chuť perfektní. Co mě však potěšilo ještě víc, tak byl tácek s různými druhy exotického ovoce. Některé už jsem ochutnala, ale s některým jsem přišla poprvé do styku a jsem fakt moc ráda za to, že jsem měla tu možnost vyzkoušet něco nového.


Trošku propadák byla restaurace Sri Lankan Curry House. Přítel si dal roti, což je placka, v níž měl kuřecí maso se sýrem. Ten byl spokojený, ale za to mě moc neoslovilo jejich kari s rýží. Holt jsem jedla už lepší.

V teplém počasí jsem samozřejmě měli žízeň a řešením pro nás byl Boca Bar. Vynikající ledový čaj s mangem a jahodová limonáda, nejenže krásně vypadali, ale i chutnali. 


Ochutnali jsme i další, ale zas všechno rozepisovat nejde. O čem bych se chtěla ještě zmínit, tak o programu akce. Během celého dne se na pódiích střídali různí kuchaři a bylo opravdu super brát si z toho nějaké poznatky. Já jsem si počkala samozřejmě na Zdeňka Pohlreicha, s kterým jsem si střihla i tu fotku. A moc se nám líbila stage s kávou, kde jsem se dozvěděla plno přínosných věcí o produktu, který v podstatě piji každý den.

CELKOVÝ DOJEM
Byla to paráda. Popravdě jsem na podobných akcích už několikrát byla, ale tahle byla ta nejlepší. K tomu nám do karet hrálo i krásné počasí a příjemné prostředí, takže tomu nemám co vytknout.
Pokud jste dočetli až jsem a akce se Vám líbila, tak neváhejte a navštivte festival buďto v Pardubicích nebo v Českých Budějovicích. Určitě to stojí za to!


S láskou 
  Linda

24 komentářů:

 1. O téhle akci jsem nikdy neslyšela, ale vypadá to skvěle, hezké fotky :)

  OdpovědětVymazat
 2. Je skvělé, že se tato událost podařilo ☺
  pozdravy
  Lili

  OdpovědětVymazat
 3. O téhle akci jsem neslyšela...Já miluju ale jakékoli food festivaly a tady v Praze je jich spousta, třeba nedávno jsem byla na veganským a ten mě ohromil!

  Praguetales

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě že si jí pamatuji z minulého roku a letos jsem na ní chtěla a rozhodně stojí za to. Jojo v Praze je jich dost a jsou moc pěkné, ale mám ráda i tyhle mimo Prahu :)

   Vymazat
 4. Food festivaly zbožňuju. Letos jsem byla zatím jen na jednom s burgery. Ale i když jsem vegetarián, i tak jsem si přišla na své a objevila něco pro sebe :-) a závidím fotku se Zdeňkem!!!
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě taky. Byla jsem nakonec i na tom v Pardubicích a teď se chystám na nějaké do Prahy. Je super, že i tak sis tam našla své a prodejci tam tak myslí na všechny :) Jee, taky jsem tam jela s tím, že se tam s ním musím vyfotit :D

   Vymazat
 5. Zní to úžasně. :)
  To jídlo a pití vypadá dobře, dala bych si hned.
  Škoda jen, že obě místa, kde se festival ještě koná, jsou pro mě hodně z ruky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To pro mě byla taky, ale stejně jsme si udělali celodenní výlet a stálo to za to :)

   Vymazat
 6. Musela to byť skvelá akcia! To jedlo vyzerá úžasne :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovědětVymazat
 7. Ježiš to vypadá tak parádně! :) Úplně ti závidím :D Já bych hrozně ráda na nějaký food festival, ale vždycky se mi kryje s něčím jiným :(

  Gabux

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nemusíš, ale příští rok určitě vyraz, fakt je to super :) A jestli chceš na nějaký food festival, tak v Praze je jich plno a taky skvělých :)

   Vymazat
 8. O tomto festivalu slyším poprvé, ale asi to bude tím, že je nemám nejblíž :D. Ale vypadá to jako super festival! Já a přítel bychom chtěli na burger festival :)

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to super. Nakonec jsme se dostali i do Pardubic a tam jsme si to taky moc užili. Burger festivaly bývají moc dobré, tak si to tam užijte :)

   Vymazat
 9. Nikdy som na takomto niečom nebola no ale mňam :D <3

  Klaudia Duranova / INSTAGRAM

  OdpovědětVymazat
 10. Tak ted jsem dostala obrovskou chut na to ovoce!

  The Gown 👗http://www.thegown.cz

  OdpovědětVymazat
 11. To vyzerá neskutočne! super článok :)
  Mon
  https://lifebymon.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 12. Přesně tohle by mě taky lákalo, smažené rýžové závitky jsem ochutnala nedávno a bylo to strašně dobrý :) jen se tě zeptám, chutnalo ti dragon fruit? a chutná to červené jinak než to bílé? :)

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Závitky mám strašně ráda a tady byly fakt nepřekonatelný. To dragon fruit mi chutnalo. A je pravdě, že to bílé více. To červené mi tak trochu připomínalo červenou řepu a to jak vizuálně a strukturově, tak i trochu chuťově. To bílé je lepší :)

   Vymazat
 13. _______________________________________________________________________________________
  Docela se divím, že jste o akci neslyšeli, protože byla na Primě celkem viditelná reklama, ale to nevadí, každý sledujeme něco jiného a mě taky řada akcí uniká. Každopádně to bylo fakt super a nakonec jsme se dostali i do těch Pardubic, kde to bylo taky moc pěkný a přišlo mi, že tam toho snad měli i více. Jinak moc děkuji za komentáře a pochvaly za fotky :)
  _______________________________________________________________________________________

  OdpovědětVymazat
 14. Mrzí mě, že mi to letos nevyšlo. Byla jsem vloni, kdy se akce konala v centru a bylo to skvělé! Tak snad zase příští rok :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je škoda, bylo to super. Příští rok chceme zas :)

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.