DIY KVĚTINOVÁ ČELENKA

června 11, 2018


V dnešním článku jsem si pro Vás připravila DIY, ve kterém si vyrobíme květinovou čelenku. Začíná období festivalů a všemožných letních oslav, na kterých se Vám takový doplněk bude jistě hodit. A to nejen z praktického hlediska, kdy Vám podrží vlasy, aby nepadaly do obličeje, ale i z toho módního hlediska, kdy budete zajímavá pro okolí!

Kdo byl v sobotu na Blogerfestu, tak třeba mohl zahlédnout tuhle čelenku. Při výrobě jsem myslela na to, že bude do vlasů, ale nakonec jsem jí využila jako pásek a oživila tak černý overal. Pokud se Vám nápad líbí a třeba Vás i zaujal, tak si ji pojďte vytvořit.

Připravíme si:

 • tlustou mašli
 • nůžky
 • fixu
 • umělé květiny
 • tavící pistoli


Postup:
Připravíme si k ruce všechny potřebné věci a nažhavíme tavící pistoli. Umělým květinám ustřiháme stonky těsně pod květy, které budeme následně lepit. Pokud nevíte kde nakoupit levné a pěkné rostlinky, tak zajděte do IKEA. Do videa jsem vložila i další květiny a ty jsou také odsud.


Na mašli si pomocí fixy vyznačíme tečky, jejichž vzdálenost značí délku mezi jedním a druhým uchem. Položíme ji na stůl. Nanečisto si na ni vyskládáme květy a můžeme jeden po druhém začít lepit. 


Po nalepení všech možných rostlinek si ještě dolepíme to, co je trochu na volno, aby nám některý z kvítků někde neupadl. Doporučuji si s tímhle trochu pohrát a udělat to opravdu precizně. Přece žádná z nás by nechtěla zažít to faux pas, kdy by nám některý z kvítků někde upadl.
Teď to necháme pořádně zaschnout a máme hotovo!


Čelenka samozřejmě patří na hlavu, ale jak už jsem psala výše, tak se dá nakombinovat jako pásek nebo třeba uvázat okolo ruky. Fantazii se meze nekladou. 
Samozřejmě stejně tak jako u každého DIY, tak i u tohoto nemůže chybět video, i když si myslím, že to zvládnete jen ze samotného popisu.


Tuhle čelenku jsem dělala vícekrát, jelikož jsem zkoušela různé kombinace květin, ale nakonec byla nejlepší tahle. A jak se líbí Vám? Vyrobili byste si něco podobného? Nebo je to podle Vás kýč?

S láskou 
  Linda

20 komentářů:

 1. Tak toto je cute! Na bežný deň je to na mňa asi moc infantilné ale na festival by to bol dokonalý kúsok!
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE


  OdpovědětVymazat
 2. Amazing post, dear! A big hello from Germany!
  Hugs ♥
  LIANA LAURIE

  OdpovědětVymazat
 3. Já už jsem na to asi stará :-DDD ale ne vážně, do práce bych v tom asi nevyrazila, ale na nějakou letní akci nebo na dovču super!
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherná čelenka, úplně ji vidím na nějakým fesťáku :)

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
 5. Já sice takové čelenky nenosím, ale je nádherná. Na festivaly fakt super.
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 6. Podobné čelenky jsme si s holkami vyráběly, když jsme se fotily na téma "sugar skull", akorát jsme květiny lepily na pevnou čelenku. Moc nám to nedrželo, tak jsme to pojistily drátky. Nic nešlo vidět a čelenka stále drží :)
  pěkný článek :)

  OdpovědětVymazat
 7. Mám ráda tyhle jednoduché, a přitom efektivní doplňky. Bohužel mi tyhle čelenky ve vlasech moc nesluší, nebo jsem zatím nepřišla na způsob, jak by na mně vypadaly dobře... Ale na ostatních je to moc pěkný.

  Written by M*

  OdpovědětVymazat
 8. Pekná čelenka :-) Niekde na festival alebo na fotenie by som ju brala ;-)

  Suesanqa

  OdpovědětVymazat
 9. Tyhle čelenky jsou naprosto nádherné! A tobě se vážně moc povedla, vypadá skvěle:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 10. ale krásnou ručičku😍
  ona je krásná 😍
  pozdravy
  Lili

  OdpovědětVymazat
 11. Tyto květiny na fotkách vypadjí krásně i jako na ozdobu (nevydrží mi žádná kytka). Kupovala jsi tyto přímo v Ikee?

  OdpovědětVymazat
 12. Tak to je super, vloni jsem takovou sháněla do vlasů a bývala jsem si ji mohla sama vytvořit... No třeba příště. :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Je to hezky zpracované a stručné. Líbí se mi to jak jsi čelenku vytvořila, jenže já v těhle věcech vypadám jako idiot. Mám sice malou hlavu, ale prostě kšiltovku, co by mi slušela jsem zatím nenašla a to se o to snažím. A tyhle čelenky? Nesluší mi prostě. :D Leda pokud mám rozpuštěné vlasy. Mám jich totiž hodně a mám je objemné, tak to vypadá celkem dobře. Určitě se to vyplatí udělat si to doma, než to kupovat. Je to kolikrát zbytečně předražené.

  OdpovědětVymazat
 14. Great post, I like it :)

  new post
  http://mensfashionobsession.com/

  OdpovědětVymazat
 15. DIY je opravdu super! :) poslední dobou jsem se zamilovala hlavně do šátků do vlasů a z ebay jich mám pár objednaných spolu se třemi květovanými čelenkami, ale z vyrobených má člověk mnohem větší radost. Asi tak dva roky zpět jsem si taky jednu vyráběla, ale tím, že jsem ty květy přišívala na gumičku, tak tolik nevydržela. Asi zkusím tvoji techniku :).

  OdpovědětVymazat
 16. Já dřív hrozně moc chtěla takovou čelenku :D ale pak jsem si říkala, kambych jí nosila! :D ale na festivaly musí být naprosto boží a hezký diy !! :)

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat
 17. Podle mě to vůbec není kýčovité, mě se to moc líbí :) Ta mašlinka jako zakončení je krásná! Skvělý nápad :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 18. Ta je super! Úplně vidím, jak bych si ji vzala někde na dovolené u moře na pláž :)! A ušetří to i peníze, což je super, jsi šikovná :)

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.