7 NEJKRÁSNĚJŠÍCH MÍST NA MAURICIU

srpna 13, 2018

Po návratu z Mauricia, chcete-li Mauritia, jsem se rozhodla, že Vás s tímto nenápadným ostrovem seznámím. Jak jsem tak zjišťovala, tak ho někteří znají, ale u hodně lidí jsem se setkala s reakcí, že ani nevědí, kde se nachází. Proto Vám ho v následujících 3 článcích přiblížím. Dneska začneme s přírodou a krásnými přírodními úkazy, které Vás naprosto uchvátí.

Mauricius je malý ostrov o rozloze 1685 metrů čtverečních, který najdete v Indickém oceánu asi 900 km od Madagaskaru. Je vulkanického původu a kolem dokola je obklopen korálovými útesy.


Je tam překrásná příroda. Hlavními rostlinami, které zde najdete, jsou palmy a cukrová třtina, která roste opravdu na každém rohu. 

Jednou ze zvířecích dominant ostrova je pták Dodo, nebo-li Dronte mauricijský či Blboun nejapný, který, ač je od 17. století vyhynulý, tak je oblíbený a obyvatelstvo si ho i nadále cení. Najdete ho opravdu na všem a neodpustili si ho dát ani na peníze nebo razítka. My jsme se ale dozvěděli, že vědci mají shromážděné DNA a v následujících letech se budou snažit o znovuvzkříšení tohoto druhu. Jinak je to nelétavý pták, který žil pouze na území Mauriciu

Ještě jeden takový extrém, který tady na ostrově mají. Všude běhají divocí psi a kočky. Doporučuje se je nehladit, ale my jsme měli u hotelu asi 3 pejsky a několik koček a ty se hladit nechali a neublížili nám, takže pokud jste milovníci, tak bych se toho zas tolik nebála, ale na ulici je rozhodně nehlaďte.

A teď se pojďte podívat na přírodní památky a místa, která rozhodně stojí za navštívení!


BOTANICKÁ ZAHRADA SIR SEEWOOSAGUR RAMGOOLAM (sever ostrova)
Tohle místo byl první cíl na ostrově. Nachází se v Pamplemousses a řadí se mezi jedny z nejstarších botanických zahrad na jižní polokouli. Rozkládá se na území o cca 33 hektarech a skoro celou ji máte prošlou za 1,5 hodiny. Pokud sem budete chtít vyrazit, tak určitě dopoledne, třeba okolo 10:00, jelikož později už sem začíná chodit čím dál tím více lidí. Za vstup do zahrady se platí vstupné.

Mezi její hlavní cíle patří obří lekníny Victoria Regia, baobab či lotos. Celkově tu najdete cca 500 druhů rostlin, želvy sloní a některé druhy daňků a jelenů. Je to samozřejmě něco jiného než klasické botanické zahrady po Evropě, kdy tato vyloženě působí jako park.


MACONDE POINT (jih ostrova)
Uvidíte odsud velký kus oceánu a hlavně rozdíly hloubky vody. Ta je u pobřeží krásně průzračná a tyrkysové barvy. Zatímco dál už je s přibývající hloubkou tmavší. Nahoru na vyhlídku se dostanete po strmějších schodech a je to zastávka na cca 10 minut (i méně). Výhled se nachází u jedné ze slavných zatáček, která byla použita již v několika filmech a videích.

SEVEN COLOURED EARTHS (jihozápad ostrova)
Byl skvost, který se jen tak nevidí. Země sedmi barev se nachází na území Chamarel a byla objevena čirou náhodou. Abyste se k písečným dunám dostali, musíte zaplatit vstupné, ale rozhodně to stojí za to. Celý tento přírodní úkaz je vulkanického původu a důvodem, proč to hraje všemi barvami, je láva.

Než sem zamíříte, je lepší si to plánovat v opravdu slunečný den. Země sedmi barev pak vypadá ještě kouzelněji a je to pastva pro oči. V samotném areálu najdete výběh s želvami sloními, obchůdek se suvenýry a menší kavárnu, kde můžete ochutnat místní kávu, která je opravdu vynikající. 


VODOPÁD CHAMAREL (jihozápad ostrova)
Byl první vodopád, který jsem v životě viděla. Polohově ho najdete kousek od barevných písků a jeho výška je 100 metrů. My jsme na něj koukali z vyhlídky, ale co jsem někde četla, tak se dá dojít až k němu a můžete se zde i vykoupat. Na to jsme bohužel neměli čas, ale i takhle to byla nádhera. Na vyhlídku jdete do strmějších schodů a okolo Vás je taková menší džungle


BLACK RIVER GORGES VIEW POINT (jihozápad ostrova)
Je vyhlídka na národní park, který leží na jihozápadě ostrova a má něco málo přes 6500 hektarů. Ukrývá v sobě několik set druhů rostlin a živočichů. Je to taková krásná džungle plná vzácných exemplářů. A z vyhlídky uvidíte i další vodopád.

Bohužel jsme na ostrově nebyli na tak dlouho, abychom si ho stihli projít, ale alespoň jsme měli možnost se na něj podívat z výhledu. Nic krásnějšího jsem snad ani neviděla. Takže pokud budete na Mauritiusu déle, tak doporučuji vyrazit sem na výlet.


VYHASLÝ KRÁTER SOPKY TROU AUX CERFS (střed ostrova)
Tohle byla naše poslední zastávka a završila tak naše toulky po mauricijské přírodě. Kráter spící sopky, který by se mohl probudit za cca 200 let, je kousek od města Curepipe. Pohled na něj je umožněn z vyhlídky, ze které je rovněž krásně vidět město a dohlédnete až k oceánu.
Kráter je 100 metrů hluboký, po obvodu má 1 kilometr a uprostřed najdete jezírko, které by údajně mělo být spojeno s ostrovem Reunion. V okolí je krásná příroda a místní to zde využívají ke sportování a procházkám.PLÁŽE (sever a jih ostrova)
Po Mauriciu je několik vyhlášených pláží jako Grand Baie, Ile aux Cerfs nebo třeba Le Morne. My jsme však žádnou z nich nenavštívili. U hotelu jsme měli soukromou, která byla nádherná a úplně nám stačila. Jinak všechny pláže, kromě tech hotelových, by měly být veřejnéSamozřejmě je na ostrově plno dalších zajímavých míst, ale bohužel jsme neměli tolik času, abychom je všechny projeli. A taky jsme se chtěli některé dny jen tak vyvalit na pláži. Kdo tam pojedete na delší dobu jak týden, tak si určitě ty další místečka vyhledejte. 

Jinak v rámci našeho pobytu jsme měli k dispozici delegáta, se kterým jsme se dva dny po příletu sešli. Zastupoval firmu Connections DMC a vyrazili jsme s ním na výlet po krásách jihu ostrova. Místa byla výborně zvolena, hodně zajímavých věcí jsme se dozvěděli, oběd v Chamarelu byl vynikající a pan Miloš nám tak zařídil další ze skvělých zážitků v místě. Dělají i další výlety, tak se klidně můžete spojit s nimi. Rozhodně doporučuji!

A jak se Mauricius líbí Vám? Byli jste tam nebo byste tam rádi letěli na dovolenou?
S láskou 
  Linda

35 komentářů:

 1. Wau, nádherné fotografie! Šla by som ihneď ଘ(੭ˊᵕˋ)੭*

  Blog de la Licorne

  OdpovědětVymazat
 2. Přiznávám, že taky patřím mezi ty lidi, kteří úplně nevědí, kde Mauricius je, ale teď už si to budu určitě pamatovat, je to tam nádherný ♥

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ono to není úplně zas tak známé, ale dříve jsem to taky nevěděla. Je to tam překrásný :)

   Vymazat
 3. Tam to vypadá fakt nádherně. Ještě nikdy jsem tam nebyla, ale ani na chvilku bych neváhala.
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 4. Velké díky za tento článek, chystám se tam v lednu ! :)

  FIT MADDIE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt? Tak super! Další už jsem vydala a ještě jeden mám v plánu. Tak si to tam hlavně pořádně užijte :)

   Vymazat
 5. Na tomhle ostrově jsem nebyla, ale vůbec bych se jeho návštěvě nebránila. Zaujalmě Maconde point a Seven Colored Earths :) Moc hezké fotky!

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
 6. This place is simply so beautiful! Wonderful post dear <3
  Beauty and Fashion Freaks

  OdpovědětVymazat
 7. To je taková nádhera! Nikdy jsem tam nebyla, protože mě to moc neláká, ale fotky jsou nádherný :)

  Karolína & Korea v Česku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem právě zjistila, že mě takové ostrovy lákají a už plánujeme dovolenou na příští rok. Děkuji moc :)

   Vymazat
 8. To vypadá nádherně! Mě by rozhodně bavila ta botanická zahrada, vodopády, na ty bych šla hned. A ty barvičky v Zemi sedmi barev... asi by to byla většina míst, někdy se tam musím podívat:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se mi tam tyhle místa líbila. Když budeš mít tu možnost, tak tam jistě zajeď, je to opravdu nádhera :)

   Vymazat
 9. Tak to je nádhera, hned bych tam jela :) ten vodopád je krásný, ale klidně bych navštívila všechno :)

  OdpovědětVymazat
 10. Áno, bola som v novemb 2017. Viac som videla, ako lezala na pláži. Mauritius som si uzila, cestovala krížom-krážom.
  Dokonca i snorflovanie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme taky moc na pláži neleželi a výletili. Ale šnorchlování jsme nezkoušeli.

   Vymazat
 11. To je tak nádherný! Já nikde u moře nebyla strašně dlouho, ale někdy v budoucnu bych se na Mauricius chtěla podívat:)
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem u moře nikdy nebyla a právě až tohle první dovolená a ještě k tomu takhle daleko! Ale byla to opravdová nádhera :)

   Vymazat
 12. To je ale krása! Ja by som tam veľmi rada išla.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to vypadá opravdu pohádkově! Článek jsem si uložila, protože tohle je opravdu krásný ostrov, tak kdybychom se tam někdy s přítelem vydali, abychom měli inspiraci :) Opravdu krásné tipy. Jde vidět, že jste si dovolenou jak se patří užili ♥

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, jsi hodná. Tak doufám, že tam s přítelem vyrazíte, protože je to opravdu nádhera a my jsme si to parádně užili :)

   Vymazat
 14. Krásné fotky, ty vodopády se mi strašně líbí :)

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 15. Krásné fotky a hlavně místa :) Muselo tam být krásně, jako ve snu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy to tam bylo až moc idylické, že jsme si říkali, že snad ve snu i jsme :D Ale opravdu nádhera :)

   Vymazat
 16. I can't believe this kind of paradise exists... truly breathtaking nature!

  www.fashionradi.com

  OdpovědětVymazat
 17. Amazing photos! Those places look incredible! :)

  Shoot for the stars | ☆ ☆ ☆ | Facebook page | ☆ ☆ ☆ | Instagram

  OdpovědětVymazat
 18. _______________________________________________________________________________________
  Ano, opravdu tam bylo jako v ráji a celkově to byla nádhera. Pořádně jsme si to užili a už vymýšlíme dovolenou na příští rok na nějaký podobný ostrov. Kdo plánuje dovolenou, tak rozhodně doporučuji sem, stojí to za to.Příroda je tam nádherná, lidé hodní a je tam dos levno :) Děkuji za Vaše komentáře, opět se jich tu sešlo dost. Udělali mi radost stejně tak jako pochvaly na fotky. Jste úžasní :)
  _______________________________________________________________________________________

  OdpovědětVymazat
 19. Tak to je nádhera! Fotky a aj s celým článkom sú perfektné, nemám slov :) Ešte som tam nebola, no po tomto článku by som určite ihneď išla!

  FRENCHSTYLE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, jsem ráda, že se ti to líbí :) Když budeš mít tu možnost, tak určitě ostrov navštiv :)

   Vymazat
 20. Nevím, co jsem čekala, ale takovouhle krásu teda rozhodně ne! To vypadá naprosto božsky až mě mrzí, že jsem tam letos nebyla.

  Gabux

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to tam opravdu nádherné, fakt jsme s výběrem dovolené byli spokojeni :) Tak až budeš mít možnost, tak určitě vyraž :)

   Vymazat
 21. Toto je nádhera!
  xx Mon
  http://lifebymon.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.