DIY VIZITKÁŘ Z PRATELNÉHO PAPÍRU

srpna 27, 2018

S novým týdnem i nový článek a tentokrát jsem si pro Vás přichystala jedno jednoduché DIY. Radost by mělo udělat jak pánům, tak dámám, protože vizitkář už je v dnešní době záležitost obou pohlaví a několika profesí. A co Vy? Máte svůj vizitkář?

Další z výhod je, že do něj můžete vložit i kreditní kartu nebo peníze, takže hlavně pánům pak poslouží jako mini peněženka, když se půjdou někam bavit.

A teď k tomu, co je to ten pratelný papír. Je to materiál, který se na omak podobá kožence a na pohled vypadá jako kůže. Dá se vyprat a ušijete z něj snad cokoliv. Hlavně je ekologický a recyklovatelný. Vyrábí se z celulózy z odpadového dřeva a často je označován jako EKO kůže.  Já jsem k němu přišla díky agentuře Get found, díky níž a Blogerfestu jsem v tombole získala poukaz na jeho nákup.

Jak jste si mohli všimnout, tak používám klasickou jehlu a nit. Je to proto, že nemám šicí stroj a co vím, tak hodně lidí ho nemá nebo s ním neumí, takže jsem chtěla, aby si to mohl vyrobit všichni.  A teď už na samotné tvoření.

Připravíme si:
 • pratelný papír (WASH-M-PAPER)
 • nůžky
 • nit
 • jehla
 • pravítko
 • krejčovský metr
 • tužka
 • mince
 • připínáček
 • kancelářské sponky


Postup:
Nejdříve si změřte velikost vizitek (nejčastěji bývá 5,5 x 10 cm) a pomocí krejčovského metru si naměřené hodnoty zakreslete na papír. K délce nemusíte připočítávat nic, jen pamatujte, že vizitkář má 2 strany, takže to vynásobte 2 (v mém případě to bude 20 cm). K šířce připočtěte alespoň 1 cm a vyznačenou část vystřihněte.


Vystřižený obdélní si přehněte na půl a pomocí kancelářských sponek si ho z každé strany zajistěte. Vezmeme si pravítko a tužku a po obou protilehlých stranách, které je třeba sešít, si uděláme čáru, která je od okraje cca 3 mm a pomocí připínáčku na ní uděláme díry v 3 mm odstupech.


Jehlu si navlíkneme na nit a začneme šít a to zespoda nahoru. První steh, kdy potřebujeme schovat uzlíček, uděláme přes vnitřek (nit neprotáhneme přes obě strany, ale vnitřkem) a pak už jen šijeme obnitkovacím stehem až dojdeme nahoru. Tady si nit zapošijeme a ustřihneme.


Kancelářské sponky sundáme a do ruky bereme minci a tužku. Tu z 1/2 přiložíme u horního okraje a obkreslíme. Nůžkami oblouček vystřihneme a máme hotovo!


Doufám, že je to aspoň z části srozumitelný postup. Pokud by Vám bylo něco nejasného, tak určitě napište. Jinak v blízké době pro Vás připravuji cca 3 další nápady na DIY s tímto pratelným papírem, tak snad se Vám to bude líbit.

Ještě mám poslední otázku na závěr. Jak se Vám vizitkář líbí? A kdybyste ho někde viděli, koupili byste ho příteli nebo třeba tátovi jako dárek? Samozřejmě třeba sešitý šicím strojem...Budu moc ráda za zodpovězení téhle otázky :)
S láskou 
  Linda

26 komentářů:

 1. Vypadá to moc hezky a povedl se ti. Kdysi jsem si koupila takový malý sešit přímo na vizitky, takže v tom mám i lepší přehled. Tohle je tak pro více vizitek jednoho druhu. Kdybych rozdávala své vizitky, určitě bych si na ně něco podobného koupila. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Tohle je dělané na štos svých vizitek a přítel je s tím spokojený, protože něco podobného už dlouho chtěl :)

   Vymazat
 2. Krásná vizitka 😍
  Musím se snažit dělat totéž ☺
  pozdravy
  Lili

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle je super tip! :) Potřebovala bych nějaký větší vizitkář, protože u sebe potřebuju nosit několik firemních kartiček, kdybych je náhodou potřebovala někomu dát :D

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Větší vizitkář mám taky v plánu vyzkoušet :) Já mám hodně shromážděných vizitek a taky bych je potřebovala někam dát :D

   Vymazat
 4. Lindo, krásně sis s tím poradila i bez stroje. Musím se do toho taky pustit, ale já bych strašně chtěla kabelku :) Krásné dny, Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že se ti líbí Ivo. Dalo to docela práci, takže chci brzo tohle vyzkoušet i se strojem :) Tu chci právě taky, ale na to už si pořídím šicí stroj :)

   Vymazat
 5. Jééj, je veľmi krásny a hlavne rozkošný. :)

  Rebelliouslily

  OdpovědětVymazat
 6. Kdybych něco takového viděla, tak rozhodně bych to někomu vzala (možná sobě, hah), protože vypadá fakt úžasně. Líbí se mi právě podobné materiály a ještě to spojení s nití je fakt super. Už se těším i na další, třeba mě další DIY donutí si ten pratelný papír sehnat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda,že se ti vizitkář tolik líbí. Tak to se určitě těš. Už brzo tu bude další, tak bys to mohla taky vyzkoušet :)

   Vymazat
 7. Já bych takový dárek koupila především sama sobě! :D Vizitkář se ti moc povedl :)
  Elle about everything

  OdpovědětVymazat
 8. Krása! Jsi šikula :) já jsem zvyklá taky na šití ručně, nedávno jsem šila obal na knihu k vodě :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
 9. Wau, tak toto je milé a super ଘ(੭ˊᵕˋ)੭*

  Blog de la Licorne

  OdpovědětVymazat
 10. Tak tohle je asi nejlepší diy, co jsme za posledních pár týdnů viděla! Super :)
  Jen mi teda pověz, jak zakončuješ šití. Mně se to vždycky rozpadne. :D

  Gabux

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu? Strašně moc děkuji! To si mě moc potěšila :) Musíš to vždycky zapošít a udělat tak uzlík :D

   Vymazat
 11. This is amazing diy and so useful for not losing any cards or id. I love it!

  www.fashionradi.com

  OdpovědětVymazat
 12. vizitky zatial nepouzivam, ale napad je to velmi pekny :)

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to je úžasný nápad na dárek pro někoho, kdo používá vizitky. Super, ukládám si ! :)

  By Barbora

  OdpovědětVymazat
 14. Great post, I like it :)

  new post
  http://mensfashionobsession.com/

  OdpovědětVymazat
 15. It is lovely.
  You are so creative.
  Nice post.

  Ann
  https://roomsofinspiration.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 16. Vypadá nádherně! Fakt, že jo!

  OdpovědětVymazat
 17. _______________________________________________________________________________________
  Strašně moc děkuji za tak krásné a milé komentáře. Jsem moc ráda, že se Vám vizitkář líbí a že byste si ho klidně pořídili. Já teď něco plánuji a tenhle vizitkář by v tom mohl sehrát určitou roli, tak mi držte palce, aby to vyšlo :)
  _______________________________________________________________________________________

  OdpovědětVymazat
 18. Tak to je parádně originální :) Moc se mi to líbí, když je to sešité ruko. Dokonce více, než kdyby jsi to dělala na stroji :) Těším se na tvůj nový projekt!

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strašně moc děkuji, jsem ráda, že se ti to líbí :) Tak doufám, že se ti projekt bude líbit :)

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.