DIY PHOTO WALL

září 24, 2018

Máte doma hromadu fotek, ale nechce se Vám kupovat spousta rámečků a hlavně na ně nemáte nikde místo? Já jsem to vyřešila po svém. Zapojila jsem svou kreativní duši a vytvořila tuhle dekoraci, která zobrazuje důležité události ze života a to na jednom místě. Navíc oživí Váš byt a budete se v něm cítit ještě víc jako doma.

DIY je jednoduché a hlavně dostupné pro všechny. Menší větev najdete v jakémkoliv lese. Tak se zajděte projít a nějakou si přineste. Nejlepší na takové tvoření je březové dřevo!

Akrylovou barvu jsem sehnala v papírnictví, ale určitě ji mají v jakémkoliv kutilském obchodě. V papírnictví jsem si vybrala barvu Artiste od Docrafts, jelikož krásně kryje a hned zasychá. A hlavně ji nemusíte ředit!

Štětce na tvoření můžete zakoupit třeba u značky Engelbert Strauss, kde mají v nabídce celou sadu a navíc jsou opravdu kvalitní. Natírat se Vám bude dobře s těmi velkými. Já jsem však použila malý štětec, protože se lépe dostanete i do těch nejmenších mezírek ve dřevě a barva tak bude opravdu všude. Mimo štětců značka nabízí kvalitní oděvy, obuv a další potřeby, které Vám s tvořením pomohou a navíc jsou za skvělé ceny.

Připravíme si:

 • menší větev
 • nůžky
 • akrylovou barvu (bílou)
 • štětce (sada štětců)
 • lepicí pásku
 • kancelářské sponky
 • ozdobné samolepky
 • fotky
 • provázek


(foto: engelbert-strauss.cz)

Postup:
Vezmeme si štětec a barvu a dvěma vrstvami natřeme větev. Nejdříve jednou a po zaschnutí podruhé. Mezitím si nastříháme 3 kusy provázků v délce cca 70 cm a přivážeme je na větev.


Fotky si rozložíme na provázky a jdeme je upevnit. Otočíme je obrázkem dolu a provázek dáme přes střed zadní strany. Lepicí pásku si zastřihneme na dva stejně dlouhé kusy a nalepíme ji z jednoho rohu do druhého protilehlého. To samé zopakujeme i u druhého rohu.


Aby nám fotky 100% držely, tak podnikneme ještě jeden krok. Na každou kancelářskou sponku upevníme ozdobnou samolepku a přichytíme s ní vrch každé fotografie k provázku. Pokud ozdobné samolepky nemáte, tak můžete využít třeba barevnou lepicí pásku a to tak, že ji zastřihnete třeba do tvaru trojúhelníků, čtverečků či obdélníků.


Teď dekoraci připevníme na stěnu. Ještě takový menší tip na závěr. Aby se Vám fotografie tolik nehýbaly, tak po pověšení na zeď vezměte lepicí pásku, konce provázků natáhněte a přilepte ke zdi.

A teď se můžeme dívat na vzpomínky a připomínat si krásné události v našem životě. Dříve jsme na to měli fotoalba, ale v dnešní době, kdy už tolik tištěné fotky neletí, se mi tohle moc líbí a je hezké návštěvě ukazovat obrázky na stěně než v telefonu.

Tisknete a vystavujete fotky nebo v obýváku nemáte ani jednu? A jak se Vám samotné DIY líbí? Vyrobili byste si něco takového?
S láskou 
  Linda

34 komentářů:

 1. Ahoj vypadá to bezvadně! :) něco takového mám taky v plánu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak super, klidně dej na blog výsledek, jsem zvědavá :)

   Vymazat
 2. Takový nápad mi přijde mnohem hezčí, než ty rámečky! :) Celkově vícero fotek je hezčí mít takhle nějak u sebe, třeba i přilepené ke zdi, ale to je pak zničená zeď, takhle to je praktičtější a dodává to tomu i hezčí atmosféru, díky přírodnímu materiálu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Jsem ráda, že se ti to líbí. Za dva měsíce se budeme stěhovat a už mám vymyšlenou další dekoraci z fotek, tak třeba z toho udělám i DIY :)

   Vymazat
 3. To je nádherné ♥ Krásny nápad :)

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá to moc hezky. Taky mám všude po bytě fotky vystavené podobným stylem :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
 5. To je super nápad :-) vypadá to moc hezky a navíc to ani není složité. Já se přiznám, že doma nemám ani jednu fotku. Budeme se příští rok stěhovat, tak to budu řešit asi až v novém, už se těším na zvelebování a zkrášlování, kam fotečky určitě zařadím :-)
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Právě, je to jednoduché a fakt pěkné. Taky jsme dříve neměli doma fotky, ale jak jsme jednu tištěnou dostali, tak od té doby tiskneme ty nejlepší a vystavujeme :) Určitě si pak udělej výzdobu z fotek :)

   Vymazat
 6. Ježiš to je krásný! Já mám v pokoji celou jednu zeď věnovanou právě fotkám a už si tam vylepuju fotky cca 5 let :)

  Praguetales

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :) Ani se nedivím, je to fakt super se pak dívat na fotky a vzpomínat :)

   Vymazat
 7. Moc hezky nápad! Ja si takhle vyzdobila paroží a na to si zavěsila fotky :) a kdyz si člověk odmyslí ze to muže byt celkem morbidní, tak je to i hezky! :D

  OdpovědětVymazat
 8. Looks so pretty!
  Have a nice day!
  Gil Zetbase

  OdpovědětVymazat
 9. na Vianoce som od kamaratky dostala 8-fotoramcek z IKEA, ale sama by som si nieco take asi nekupila. v poslednom case radsej zakladam fotky do fotoalbumu, ako ich mam vystavene. vystavujem si poskladane puzzle, obrazy a vyfarbovacky Malen nach Zahlen. ale napad je to pekny :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) NA takové rámečky jsem koukala, ale chtěla jsem něco, kde se dá dát více fotek. Je super, že si někdo ještě dává fotky do alba, to už se tolik nevidí, klobouk dolu :)

   Vymazat
 10. To vypadá krásně a stylově! Navíc to ve výsledku ani tolik nestojí, takže výhra ve všech směrech :D

  Karolína & Korea v Česku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je právě super, stojí to pár kaček a udělá to parádu :D

   Vymazat
 11. To vypadá krásně, na podzim ideální dekorace! :))

  OdpovědětVymazat
 12. To je zase skvělý nápad! Vypadá to fakt krásně, moc se ti to povedlo:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to až budeme bydlet s přítelem, tak nám to určitě vyrobím! Teď bych to neměla moc kam dát :) Rámečky taky zaberou hodně místa, člověk musí mít místo, kam je položit a tady ten problém odpadá! Taky to člověk nemusí oddělávat, když chce utřít prach :D :D

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak vidíš, taková výhoda mě nenapadla :D Ušetří to čas i při uklízení prachu :)

   Vymazat
 14. To je skvělý nápad! :) Já sama klasické ráměčky moc nemusím, takže tenhle nápad se mi líbí o to víc :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám rámečky ráda, pár jich doma i mám, ale tohle se mi líbí víc, protože se tam dá dát více fotek najednou :)

   Vymazat
 15. Thank you for the wonderful inspiration, dear!

  OdpovědětVymazat
 16. Hello,

  Lovely !

  Sarah, http://www.sarahmodeee.fr/

  OdpovědětVymazat
 17. To je naprosto parádní :) Hned se mi ten nápad zalíbil a už přemýšlím, jak bych to zakomponovala k sobě do pokoje :) Mám tu málo místa, tak to bude výzva :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu? Tak to jsem moc ráda, že se ti to tak líbí :)

   Vymazat
 18. _______________________________________________________________________________________
  Udělali jste mi neskutečnou radost. Jak z té kopy komentářů, které jsou opravdu krásné a hlavně pochvalné, tak i z toho, že si budete chtít dekoraci vyzkoušet, Jsem opravdu ráda, že se Vám to tolik líbí :) Děkuji moc, jste úžasní!
  _______________________________________________________________________________________

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.