MÁ BLOGOVÁNÍ SMYSL?

října 08, 2018

Jako by to bylo včera, když jsem vymýšlela název a založila jsem si blog. Jako by to bylo včera, když jsem psala článek, kde jsem oslavovala 1. rok a shrnovala, proč jsem vlastně s tímhle začala a co jsem s blogem zažila. A je to tu zase. Rok se s rokem sešel a já mám za sebou 2. výročí blogu, kterému každý den dávám kus sebe.

Původně jsem ani nevěděla, jak tenhle článek pojmu, ale nakonec jsem se rozhodla, že Vám nastíním, co jsem s blogem za ten rok stihla, co plánuji a celé to vlastně pojmu jako takové rady pro blogery nebo budoucí blogery. Zda to má vlastně ještě smysl!

CO SE UDÁLO?
Událo se toho celkem dost. Dokonce jsem měla na jaře trochu krizi a myšlenku, že si udělám čistě foodblog, ale jsem ráda, že jsem tu myšlenku zahodila a zůstala u svého blogu s inspirací. Začala jsem víc makat, předělala design, zařídila si vlastní doménu a všechno se mi to pomalu vrací.

Napsala jsem pár placených článků a poprvé jsem se tak dostala k možnosti psát za peníze, což bylo super. Dělat to, co mě baví a navíc si k tomu přivydělat. 

Rozšířila jsem seznam spoluprací o nové firmy a díky tomu vyzkoušela plno zajímavých věcí. Pokud Vás zajímají konkrétní spolupráce, tak mrkněte do sekce O MNĚ.

Zúčastnila jsem se prvního Blogerfestu, který se v Čechách konal a bylo to naprosto super. Doufám, že příští rok bude další ročník, protože se to opravdu povedlo!


Pár lidí, které znám od vidění, si mě zastavilo a začalo mi vyprávět, jak pěkný blog mám a jak se jim moc libí moje tvorba. Bože tohle je to, proč to dělám. Protože i lidé, od kterých bychom to nečekali, Váš blog čtou. A to víc super je, když Vás pochválí za to, co děláte.

S blogem to až tolik nesouvisí, ale zlepšila jsem si díky tomu psaní. Začala jsem psát pro FB stránku Milujeme hokej. Nepíšu každý den, ale snažím se přidávat často a strašně mě to baví. Psaní miluji, hokej miluji a když se to spojí, tak je to ideální kombinace.

Spolupracuji s výtvarnými kurzy, na které teď docházím a jsem z nich naprosto nadšená. Jsou to Výtvarné kurzy - Ateliér ŠUM a zapsaná jsem na vitráž. Můj první výrobek jste mohli vidět na Instagramu, FB blogu nebo když sjedete trochu níže.

Takže, když si to teď čtu zpětně, tak toho bylo hodně a to jsem některé věci nerozepisovala nebo nezmiňovala. Ale vždy je co zlepšovat!


CO PLÁNUJI?
V květnu mě oslovila jedna webová stránka, zda-li bych jim nenapsala několik receptů zdravé výživy. Přesně řečeno 30 receptů, takže takovou online kuchařku. Kývla jsem na to, protože je to něco nového a chtěla jsem si to vyzkoušet. Už vím, o čem všechny ty foodblogerky mluvily, když psaly kuchařku. Nákupy, vaření, pečení, ochutnávání a stále dokola. Teď se na všem pořád maká, tak doufám, že to brzo bude na světě.

Druhá věc, kterou plánuji, je pro mě trochu větší a doufám, že to klapne a do konce roku bude venku v plné parádě. Jelikož mě také zajímá Váš názor, tak Vám nastíním, oč se jedná. Plánuji k blogu vytvořit e-shop, kde budu prodávat handmade výrobky. Dejme tomu něco podobného jako vizitkář nebo ta minimalistická peněženka, proto jsem se u článků ptala na Váš názor. Makám na tom, aby to klaplo, tak uvidíme, jaký to bude mít úspěch. Každopádně jsem se pro to nadchla, takže to rozhodně dotáhnu až do konce!

No a samozřejmě plánuji s psaním pokračovat. Zároveň doufám, že najdu práci v podobném oboru. Po podané výpovědi, kdy se stěhujeme blíž k Praze, se chci zapracovat v některé z firem a psát texty za peníze, starat se o sociální sítě a webovky. Být dobrý copywriter.


MÁ TO SMYSL? ANO, MÁ!
Nedávno jsem mluvila s jedním klukem. Chce blogovat, baví ho to, o čem by chtěl psát, ale řekl mi, že se mu do toho moc nechce, že už je internet blogy přehlcený. Ano, to je. Ale smysl to stále má.

Ano, je spousta blogů, ale kdyby si tohle řekl každý a je jedno v jakém odvětví, tak by někteří nebyli tam, kde jsou. Konkurence je zdravá a pokud to chcete dělat, tak do toho jděte. Třeba budete jiní a právě na Vás čekají ti čtenáři. Právě Vy je můžete bavit.

Pokud laškujete s tou myšlenkou, tak ji podpořte. Ač je to neskutečný žrout času, tak i přesto to mám strašně ráda a nedokážu si to bez psaní představit. Ani vlastně nevím, co jiného bych dělala. A navíc získáte nové zkušenosti a i přátele. Sama jsem tomu nevěřila, ale opravdu to tak je.

Blogování je budoucnost a je čím dál tím víc oblíbené u firem. Je více bráno jako nová možnost média. A jak čtenáři, tak zákazníci či klienti mají rádi blogy. Více jim věří. Více nám věří a dávají nám možnost ovlivnit svoje rozhodnutí tím, že napíšete svou zkušenost a tip.

A RADA NA ZÁVĚR...
Přijde mi, že internet je zahlcený radami o tom, jak blogovat. Ve všem se ale píše skoro to samé. To hlavní je, abyste dělali to, co Vás baví. Když to budete dělat o něco jinak než ostatní, tak tím lépe, buďte originální.

Blog nedělejte pro peníze, stejně Vás to neuživí. A nedělejte to ani kvůli produktům. Dělejte to s láskou a pro druhé. Všelijaké benefity jako spolupráce a pozvání na akce jsou jen bonusy navíc. Samozřejmě neberte každou spolupráci, ale jen ty, které sedí Vašemu oboru a Vám.

A na závěr, nenechte se odradit. Když Vás to baví, tak to dělejte. Když Vás někdo v okolí kritizuje, tak to berte jako plus, to oni jsou ti, díky kterým rostete a kteří každý článek hltají!


Tohle je vše, co bych chtěla napsat. Kdo chce, tak si něco odnese, kdo ne, tak se dozví něco o mě a blogu. Snažím se do blogu dávat hodně. Každý den do něj vkládám čas, vymýšlím progres a snažím se zalíbit čtenářům. Díky nim jsem pak taky stihla to, co jsem Vám výše vypsala a díky nim se pouštím do tak bláznivé akce jako e-shop. Važte si každého čtenáře, protože to jsou oni, kteří dělají Váš blog tím, čím je! A pak samozřejmě i Vy.

S láskou 
  Linda

47 komentářů:

 1. Tuhle otázku jsem si kladla nedávno, když jsem svůj blog obnovovala, a jo blogů je trilion, ale to, že to člověka baví je hlavní, gratuluju ke všem úspěchům, svoje plány určitě uskutečníš! Držím palce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Občas člověk takovou otázku má a to i když je třeba úspěšný, ale stačí, že se mu něco nezdá a už může být na pochybách. Přesně tak, musí to člověka bavit :) Děkuji moc za pochvalu a podporu!

   Vymazat
 2. No páni gratuluji k tolika úspěchům, doufám, že jednou budu mít také tolik úspěchů, jsem ráda tam kde jsem a sjem zatím se svým blogem spokojená, ale pro vlastní pocit, by to chtělo víc. :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že bych měla bůhví jak velké úspěchy. Jsem za všechno vděčná, ale pořád si říkám, že by to chtělo víc a snažím se pořád na tom pracovat. Každopádně děkuji moc a přeji mnoho úspěchů :)

   Vymazat
 3. Gratuluju k výročí! Tvůj blog mám moc ráda a jsem nadšená z věcí, které plánuješ, držím palce, ať všechno vyjde :)

  Praguetales

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za podporu! Jsem ráda, že se ti blog líbí :)

   Vymazat
 4. Gratuluji k 2. výročí blogu! :)) Máš moc krásný blog a těším se na tvojí online kuchařku! :))
  Ať se jen daří dál!

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za pochvalu a podporu! Zatím se na všem pracuje a uvidíme jak to bude :)

   Vymazat
 5. Gratuluji k druhému výročí a držím palce, ať všechny své plány zvládneš. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětVymazat
 6. Souhlasím, že vždy je co zlepšovat a sama se snažím každý rok posouvat blog dál a dál :) Tobě moc držím palce i nadále! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře, člověk by měl mít něco, čemu se věnuje :) Taky pořád makám na blogu a snažím se, je to běh na dlouhou trať :) Děkuji moc!

   Vymazat
 7. Je super, že blogu věnuješ tolik nadšení, energie a času. A hlavně že tě baví. Pro mě má smysl, dokud mě baví blog psát: jako copywriterka na blogování oceňuju hlavně to, že si pravidelně čistím hlavu psaním sama za sebe. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě že mě to baví a myslím, že jen tak nepustí :) Až jednou dojdu k tomu, že už mě to nenaplňuje, tak už pro mě také smysl mít nebude, stejně jak píšeš ty. Jinak s tím vyčištěním hlavy souhlasím! :)

   Vymazat
 8. Také gratuluji k druhému výročí :) Urazila jsi velký rok cesty a to nejlepší je určitě ještě před tebou :) Mám ráda tvé články a těším se i na tu online kuchařku :) Uvítala bych i nějaký článek o tom, jak probíhala tvorba online kuchařky. Přečíst si o tom ochutnávání, nakupování a tak, může být zajímavé :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc! Jsem ráda, že se ti mé články líbí :) Díky za tip, určitě bych něco mohla napsat. Nejdříve, ale musím dát další recepty do kupy :)

   Vymazat
 9. Takový článek je radost číst a mám radost i za tebe :) Gratuluji k takovému množství úspěchů a přeji ti, ať ti vše nejen okolo blogu vyjde tak, jak si přeješ! :)
  Elle about everything

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, jsi zlatá. Uvidíme jak se to vyvrbí dál :)

   Vymazat
 10. Gratuluji k tolika úspěchům a přeji hodně štěstí i do budoucna! :) Souhlasím s tím, že blogování určitě smysl má. Mně odmalička učitelky říkaly, že píšu hezké a poutavé texty, tak jsem se do toho taky pustila. Neřeším konkurenci, nesrovnávám se. Píšu si po svém a neskutečně mě to baví. Ve svých poznámkách mám kolem 30 nápadů na články a pořád přibývají. Ať už si to najde jednoho čtenáře nebo víc, hlavně, že to někomu něco dá. :)

  M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za přání! :) Přesně o tom to je. Když tě to baví, tak to dělej. A ještě když tě chválily i učitelky jak píšeš. Drž se a dál piš tak, jak chceš a dělej to podle sebe :)

   Vymazat
 11. Páni, musím teda říct, že za ty dva roky jsi toho stihla opravdu hodně! :) určitě to dotáhneš daleko ♥ Moc se těším na kuchařku, to já ráda a jsem zvědavá, jak se Ti povede s eshopem :) Jen tak dál ♥

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu, jsi moc hodná :) Taky jsem zvědavá jak se to všechno povede, no uvidíme a doufám, že už co nejdříve.

   Vymazat
 12. Blahopřeji vám a přeji vám všechny úspěchy při provozování blogu a další👏😘
  pozdravy
  Lili

  OdpovědětVymazat
 13. Urcite to smysl ma, a nejvic super je kdyz vznikaji inspirativni blogy, ktere nam neco predavaji, a mame z clanku radost, jako je to treba u tebe :) je super videt jak ses vyvijela a dal vyvyjis, a je dobre ze mas pocit ze ti to neco dava, nejen treba radost, ale poznavas i nove lidi :) zazivas nove vyzvy :) tak to ma byt :) drzim palce at jsou dalsi roky uspesnejsi :) a tesim se na online kucharku, to bude pecka :))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc za pochvalu a za tvá slova. Moc mě potěšila :) To jsem ráda, že je to vidět, snažím se do toho dávat co nejvíce a přesně dává mi to radost, ale poznám i nové lidi a další :)

   Vymazat
 14. Krásný článek, těším se na online kuchařku. ! :)

  FIT MADDIE

  OdpovědětVymazat
 15. gratuluju :)já bloguju snad víc jak 10 let a placenou spolupráci, jsem nikdy neměla, je teda pravda, že to nevyhledávám a spíš si píšu svoje " deníčky" :D Každopádně jsi za ty dav roky udělala kus práce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Tak to je super takhle dlouho blogovat. To chápu, sama to taky nevyhledávám, ale když přijde nabídka, která se mi líbí a hodí se na blog, tak si ji vezmu :)

   Vymazat
 16. Blogujem už 4 roky a stále ma to baví a napĺňa. A máš pravdu! Všetko má zmysel, keď do toho dáme celé svoje srdce <3
  WOLF CHILD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře. Čtyři roky už je taky doba! Přesně ta, jsem ráda, že se mnou souhlasíš :)

   Vymazat
 17. V blogovani som sa nasla. Skutočne má má baví, napĺňa, je to ako pozitívna droga. Hoc tých svojich sledovatelov nemám vela som vďačná za každého. Nezačala som pre spoluprácu a veci zadara, nezačala som pre slávu a ani za peniaze a nemyslím si že by som niekedy svojim blogom mohla zarabat. Zacala som lebo si myslím ze mám svetu co povedať. Ak nebudem mať slov, prestanem.
  Apropo blahoželám, nech ti to píše ako doteraz a budem sa tešiť na ďalšie články.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Hezky si to vystihla! :) Taky jsem ráda za každého nového čtenáře. Nezačala jsem pro spolupráce a věci zadarmo, začala jsem, že mě to baví a tohle je prostě takový bonus navíc :) Děkuji moc, jsi zlatá :)

   Vymazat
 18. Wonderful post, dear! ♥ I really liked it!
  Hugs ♥
  LIANA LAURIE

  OdpovědětVymazat
 19. Páni, to je úžasný, jaký si udělala progres :) Držím palce, ať se ti daří i dál :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 20. Hrozně ti to přeju, je to fakt skvělý a jsem moc ráda, že tady na blogové sféře je někdo jako ty :) těším se na tvůj e-shop, je to obrovský krok a těším se až tě budu moct podpořit! Moc gratuluji ke dvou rokům a těším se na ty další :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, jsi strašně hodná!:) Já vlastně ani nemám moc slov na odpověď. Jsem ráda, že znám někoho, kdo je takhle hodný a přející:)

   Vymazat
 21. Juu, doufám, že ti ten eshop vyjde! To by mohlo být super, stejně tak s tou "něco jako kuchařkou?"
  Souhlasím s tebou, když to člověka baví, proč by to nedělal, že? Vždyť to stejně děláme přesně proto, že nás to baví, pro peníze by to nikdy nevypadalo tak osobitě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc! No přesně tak, něco jako kuchařkou :D Přesně, pro peníze by to nebylo tak osobitý a člověk by do toho nedal ani kousek srdce. Souhlasím s tebou :)

   Vymazat
 22. Skvělý článek, určitě některým lidem velmi přínosný. :)
  Mám už 3. blog. Ne z toho důvodu, že bych je rušila, ale zrušili stránku, na které jsem byla. Při druhém zrušení jsem uvažovala, zda někam přejít, nebo nechat psaní úplně. Pak jsem se rozhodla pro nynější blog a jsem za to moc ráda. Našla jsem si zaměření, které mě baví nejvíce psát a potkala jsem fajn lidi, což je na tom to nejlepší. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu :) Tak to je dobře, že si v tom pokračovala a nenechala se odradit!:)

   Vymazat
 23. Teda, tak teď ti docela závidím, tak bych si přála aby mě lidi poznávali a líbila se jim má tvorba. Přijde mi to jako nejlepší odměna za naši praci...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak zas to není, že by mě na ulici poznávali cizí lidi, ale lidi, které znám od vidění a kteří znají mě, ale stejně mě to strašně potěšilo. A jak píšeš, je to odměna za práci :)

   Vymazat
 24. Super a gratulujem. Mňa môj blog baví a som rada, že je mojou súčasťou. Snažím sa na ňom pracovať a zlepšovať sa. Ale viem, že ak mi už nebude robiť písanie a všetko okolo toho radosť, tak radšej skončím 😉 Zatiaľ si ale bez blogovania svoj život neviem predstaviť.

  Suesanqa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc! To mi povídej, taky se nedokážu představit být bez blogování :)

   Vymazat
 25. _______________________________________________________________________________________
  Děkuji moc za Vaše komentáře, udělaly mi nesmírnou radost. Jsou plné pozitivní energie a podpory a člověk se pak cítí hned lépe. Jsem ráda, že se Vám líbí má tvorba a já jsem ráda za každého z Vás, který si přečtete něco na blogu. Jsem ráda, že blogování vnímáte stejně a že Vás to stále baví. To je důležité.Držím Vám palečky! :)
  _______________________________________________________________________________________

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.