ORIGINÁLNÍ BALENÍ DÁRKŮ
Dárky máme, ale jak je zabalit? Klasika s kýčovitým vánočním papírem vás už nebaví a chcete něco nového. Což takhle sáhnout po balicím papíru á la pečicí a udělat to jednoduše, minimalisticky a s věcmi, které seženete doma? Potěšte své známé už jen krásným zabalením!

V minulém článku jsem vám ukázala 3 TIPY NA HOMEMADE DÁRKY, kterými jisto jistě potěšíte. Dneska vám ukážu, jak je zabalit tak, aby vypadaly co nejlépe a člověk se i bál obal poničit. 

Takže si projděte byt, dům či kůlnu, sežeňte si pár věcí a můžeme jít tvořit. Jeden dárek nám zabere tak 5 - 10 minut, podle šikovnosti, ale výsledek stojí za to.

Pokud byste sháněli tento hnědý balicí papír, tak ho mají v IKEA, kde jsem ho kupovala i já, ale určitě ho seženete i jinde. 


OBYČEJNÉ
Asi nejjednodušší z těchto tří. Moc se mi na tom líbí ta čistota, jemnost a originalita. Přeci jen si vzpomeňte, kdy naposledy jste dostali takhle zabalený dárek?

Připravíme si:

 • hnědý balicí papír
 • provázek
 • bílý papír
 • černou fixu
 • izolepu
 • nůžky
 • tužku


Postup:
Dárek si zabalíme úplně standardně, jak jsme zvyklí. Takže si ustřihneme kus balicího papíru a pomocí izolepy ho připevníme okolo dárku.


Z bílého papíru si vystřihneme menší kus, na který si tužkou nadepíšeme jméno, pro koho dárek je. Fixou to pak obtáhneme a do vrchní části si pomocí nůžek uděláme dírku.


A jdeme do úplného závěru. Vezmeme si provázek, jenž obmotáme dokola. Ještě než na jeho konci uděláme mašličku, tak ho protáhneme dírkou ve jmenovce. Tu na provázku posuneme, upravíme a hned na ní zamotáme mašli. Pod provázek můžeme přidělat třeba kus větvičky nebo slaměnou ozdobu.


S MAŠLIČKOU
Tohle je něco pro ty, kteří milují eleganci. Určitě s tím uspějete u žen, ale neurazíte tím ani muže. Jen dávejte pozor, jakému muži to dáváte. Já už teď vím, že u partnera bych s tím zabodovala, ale taťka by to neocenil :)

Připravíme si:

 • hnědý balicí papír
 • nůžky
 • izolepu
 • tavicí pistoli
 • bílý papír
 • tužku 
 • černou fixu
 • mašli (stuhu)


Postup:
Dárek zabalíme běžným způsobem, tak jako v postupu výše a jdeme na zbytek. Z bílého papíru si vystřihneme čtverec, jehož strany budou o cca 1,5 cm užší než je velikost krabičky. Vezmeme si tužku a něco na něj napíše, ať už jméno či věnování a obtáhneme to černou fixou.


Čtvereček s textem s pomocí izolepy nalepíme na vršek krabičky. A jdeme na mašli. Buďto si kupte už hotovou nebo si ji vyrobte. A jak na ni? Uvažte si ji jako tkaničky a ty převislé cancourky ustřihněte. 


Mašli pak pomocí tavicí pistole přilepíme nad text, pořádně přitlačíme, upravíme a máme hotovo!


POTISK
Myslím, že tyhle potisky jsme dělali už někdy ve školce, takže pro vás to bude brnkačka. A přesně něco takového to krásně oživí a obdarovaný bude jen koukat. Třeba můj partner si myslel, že už jsem to tak koupila a strašně se mu to líbilo.

Připravíme si:

 • hnědý balicí papír
 • nožík
 • nůžky
 • izolepu
 • černou akrylovou barvu (tuž)
 • menší bramboru
 • štětec
 • provázek


Postup:
Tak jako u předešlého balení, tak i u tohoto si dárek standardně zabalíme. Do ruky si vezmeme bramboru, kterou rozkrojíme na půl. Do jedné z polovin si přes celou delší stranu vyřízneme čáru, z níž budeme vyřezávat do stran menší (tak jako to je u listů či peří). 


Okraje brambory trochu seřízneme. Pokud chcete jiný motiv, tak si vezměte vykrajovátko, které ořežete. Teď si vezmeme černou akrylovou barvu či tuž a štětcem na to, co chceme obtiskávat, rozprostíráme rovnoměrně barvu. 


A pak už obtiskáváme na papír. Po uschnutí navážeme provázek a máme hotovo. Mezi motivy si pak můžete vepsat nebo vlepit jmenovku.


Dekorace máme, dárky taky, zabaleno taky a teď už jen čekat na zdobení stromečku a Štědrý den, na který se všichni tak těšíme. Sama nemůžu uvěřit, že už máme po 1. adventu a všechno se to blíží. Hlavně si to všechno užívejte a zbytečně se za ničím nehoňte. 

A jak se balení dárků líbí vám? Zabalíte některý z nich podle jednoho z návodů? A důležitá otázka. Máte už ty dárky?
S láskou 
  Linda

18 komentářů:

 1. Obálka opakowania je krásná❤
  Já jsem ještě nevybral ☺
  pozdravy
  Lili

  OdpovědětVymazat
 2. No tak to je krásný! Dnes jdu k zubari, takže si seženu po cestě tento papír <3 Super inspirace :)

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle minimalistické balení se mi hrozně líbí. :) Já dárky moc balit neumím, zabalila jsem je do klasiky, ale možná příště vyzkouším něco nového. :)

  I am Lenka

  OdpovědětVymazat
 4. Bože, všechny 3 jsou naprosto úžasné! Nejvíce se mi líbí ten první 😍 ale také i s mašličkou. Určitě pár dárků zabalím tímhle způsobem, protože se mi to strašně moc líbí ☺️

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to je pecka! :) Zdařilá inspirace, hlavně ty brambory - úplně jsem zapomněla, jak mě s nimi kdysi tvoření bavilo. Já mám ráda blýskavé papíry, co pod stromkem hážou prasátka, ale letos jsem uvažovala o změně, ladit právě do přírodních tónů, tak jako máš zabaleno ty. Z loňska mi nicméně zůstalo velké množství nevyužitých papírů, tak se plán odkládá na příští rok a letos dopotřebuju zbytky.

  OdpovědětVymazat
 6. Tenhle béžový "obyčejný" papír se mi poslední dobou hodně zalíbil, máš dárečky krásně zabalené! Já letos sice ladím do červené, ale příště bych ráda také zkusila něco takového :)

  OdpovědětVymazat
 7. Já naprosto miluju takovýto přírodně vypadající papír. Měla jsem ho již minulý rok a letos budu kombinovat s červeným. Vždy se vyžívám ve výzdobě. Tvé nápady jsou dosti podobné těm mým a jsou naprosto nádherné!

  OdpovědětVymazat
 8. To s tou bramborou je boží :-) když jsem fotku prohlédla jen tak letmo okem, myslela jsem, že je to stopa od boty :-D ale proč si šlapat po dárku že? :-D s bramborovými tiskátky jsem si hrála naposledy na základce, bylo by fajn se zase vrátit do dětství...
  All my cosmetics

  OdpovědětVymazat
 9. Dárky zabalené do hnědého papíru a minimalisticky ozdobené miluju. Dělala jsem je minulý ro i já a všichni byli nadšení :) Jsi moc šikovná!

  TheWayByA

  OdpovědětVymazat
 10. v poslednych rokoch davam darceky iba do darcekovych tasiek. ani to nie je uplne tym, ze by sa mi nechcelo balit, ale pride mi to ako zbytocne minanie papiera, ktory aj tak hned skonci v kosi.

  OdpovědětVymazat
 11. Nádherná inspirace na balení dárků :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
 12. To s potisky je moc pěkné. :)
  Já balím obyčejně s tím, že dávám stužku. Kamarádka mi řekla, že mám hezky zabalený dárky, já jí říkám, že úplně normálně, no podle ní byly zabalené hezky. :D Hlavně ono záleží, jaký je to tvar dárků, skleničky, hrnky, falšky, to se balí trochu hůře.

  OdpovědětVymazat
 13. Ohh so pretty. Thank you for these ideas!

  www.fashionradi.com

  OdpovědětVymazat
 14. Krásné, letos budu používat také podobný papír, k tomu větvičky z jedle a konec, hrozně se mi to líbí :)

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 15. Skvělý tip, mě se líbí ten nápad s těmi obtisky :) Ale letos ladíme stromek i balící papír do červena :)

  OdpovědětVymazat
 16. To je krásný! Určitě něco takového letos vyzkouším :)

  OdpovědětVymazat
 17. Naprostá bomba! :)) Já teda už dárky mám zabalený nějakou dobu, ale jsem totální antitalent na balení :DAle letos jsem použila klasický balcí papír, tak třeba příští rok! :)

  Shard of Dreams

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.